کد خبر: 3117 پنجشنبه ۲۳ دي ۱۳۹۵- ساعت ۴:۳۱

رئیس تبلیغات اسلامی خنج: آیت‌ الله هاشمی رفسنجانی، خاری در چشم دشمنان بود/ امام جمعه اهل سنت: خدمات خالصانه آیت الله هاشمی رفسنجانی باعث محبوبیتش شده بود

به گزارش خنج کهن به نقل از روابط عمومی فرمانداری خنج؛ مراسم ختم مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام، با حضور گسترده اقشار مختلف مردم، علما و روحانیون، فرهنگیان، بسیجیان، فرماندار، ائمه جمعه، فرماندهان سپاه و نیروی انتظامی و سایر مسؤولان شهرستان، در مسجد حاج هاشم شهر خنج برگزار گردید.

حجت الاسلام قاسم اسلامی نسب رئيس اداره تبليغات اسلامي خنج در این مراسم در سخنانی با اشاره به نهادینه کردن علم و دانش توسط خداوند در وجود انسان، به بیان ابعاد و ویژگی های شخصیتی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و همچنین اقدامات ارزشمند ایشان در دوران قبل و پس از پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت.وی با بیان اینکه آیت‌ الله هاشمی رفسنجانی سال ‌های زیادی را در همراهی با امام (ره) طی کرد، گفت: ایشان پیش از انقلاب، شکنجه‌‌ها و مشقت‌های فراوانی را تحمل کرده و بعد از انقلاب نیز سالهای سخت دوران دفاع مقدس را پشت سر گذاشتند و با اعتمادی که امام (ره) به ایشان داشتند، فرماندهی جنگ در برهه هایی از زمان بر عهده داشتند.

رئیس تبلیغات اسلامی خنج ادامه داد: آیت الله هاشمی رفسنجانی در ادامه توسط مردم بعنوان رئیس جمهور مملکت، خرابیهای پس از دوران جنگ را به خوبی مدیریت و بازسازی کردند تا آنجایی که لقب سردار سازندگی به ایشان تعلق گرفت. این عالم برجسته، مدیر مدبری در مجلس خبرگان رهبری و مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز بودند.

اسلامی نسب افزود: آیت الها هاشمی رفسنجانی برای مردم عزیز و شریف ایران اسلامی، چهره شناخته شده ای بودند و شاید دلیلش نیز این باشد که تمام زندگی ایشان، صرف خدمت به مردم، مبارزه و تلاش برای احیای ارزشهای اسلامی و اخلاقی، آزادی های فردی و اجتماعی، ارتقای معیشت مردم و استقلال کشور بود.

وی، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را خاری در چشم دشمنان و منافقین دانست و عنوان کرد: هاشمی تا آخرین لحظه در خدمت نظام مقدس جمهوری اسلامی بود.

شیخ عبدالصمد ابونجمی امام جمعه اهل سنت خنج نیز در سخنانی گفت: خدمتهای خالصانه آیت الله هاشمی رفسنجانی باعث محبوبیت ایشان نزد مردم و رهبری بود.وی ادامه داد: آیت الله هاشمی رفسنجانی مدیری مدبر بوده که تا آخرین لحظه عمرشان در مسیری حرکت کردند که آرزوی امام راحل و انقلاب اسلامی بود و برای خدمت به مردم هیچ تفاوتی بین روزهای آغاز و پایانی عمرشان وجود نداشت.

امام جمعه اهل سنت خنج با بیان اینکه اگر بخواهیم راه بزرگان را برویم، باید به اهداف آنها بیندیشیم و از خودمان عبور کنیم، اظهار داشت: آیت الله هاشمی رفسنجانی نیز همین مسیر را پیمود؛ ایشان چندین سال پیش، از خود عبور کرد و فقط به نظام، کشور، ملت، مصالح و منافع آنان فکر می ‌کرد و به همین دلیل، تمام مصیبت‌هایی را که به ایشان تحمیل شد، شیرین دید و آنها را به جان خرید.

ابونجمی اظهار داشت: اینک لازم است به خود آمده و از رفتن ایشان درس عبرت بگیریم؛ راه او را بشناسیم و بدانیم اگر می‌خواهیم آنچه اسلام و انقلاب برایش جان دادند، به راه مقتدرانه خود ادامه دهد، باید رفتار، کردار و نگاهمان به یکدیگر را عوض کنیم.

وی افزود: باید مهربان و صادق باشیم و به اهداف بزرگی مانند مجد و عظمت اسلام و کشور و ارتقای معیشت و رفاه مردم فکر کرده و در این راه کار و تلاش نماییم. این تنها راه قدرشناسی از سال‌های طولانی تلاش و فداکاری قرآن شناسی مجاهد، مبارزی عالم و سیاستمداری مردمی و مردمدار، آیت الله هاشمی رفسنجانی است.


با کلیک بر روی این عبارت، به عضویت کانال تلگرام خنج کهن درآمده و از جدیدترین اخبار شهرستان مطلع شوید.

 

کلیه حقوق این سایت متعلق به سایت پایگاه خبری تحلیلی خنج کهن می باشد