کد خبر: 3092 سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵- ساعت ۲:۵۴

ثبت خاطرات شهدای شهرستان خنج از زبان والدین آنها

به گزارش خنج کهن، بنیاد شهید و امور ایثارگران خنج با همکاری صدا و سیمای استان فارس، اقدام به ثبت خاطرات شهدای شهرستان خنج از زبان والدین آنها نمود.

حسام الدین پریدخت کارشناس امور ایثارگران بنیاد شهید خنج در این رابطه در گفتگو با خنج کهن، گفت: هر شهید، پرچمی از استقلال و شرف این ملت است و جانبازان و آزادگان سرافراز، اسطوره های شرف و فضیلت بوده و اعتلای همه جانبه آنان، فرض حیات انقلاب و تضمین امکان بازتولید مستمر نظام و ارکان آن است.وی عنوان کرد: ادای حق عظیم شهدا، ایثارگران و خانواده های معظم آنان که حق حیات، عزت و سربلندی ایران اسلامی است، جز با معرفت و عمل به تکالیف انقلابی توسط همه آحاد و اقشار جامعه میسر نخواهد شد.

کارشناس امور ایثارگران بنیاد شهید خنج ادامه داد: معرفت به رتبه والای شهادت و ایثار و پایبندی به لوازم این ارزش بزرگ اسلامی به گونه ای باشد که حیات جاودانه و حضور دائم شهیدان در عرصه زندگی جامعه احساس شود، ایثارگران، شهدا و خانواده های آنان در قله عزت و حرمت قرار گرفته و نماد پاسداری از انقلاب باشند و همچنین فضای جامعه آکنده از عطر شهادت و ایثار شود و شهادت، رفیع ترین مرتبه بندگی و سرچشمه خوبی ها و فضیلت ها تلقی گردد.

پریدخت در ادامه اظهار داشت: با نگاهی به این چشم انداز و در راستای تحقق بخشی به این آرمان، بنیاد شهید و امور ایثارگران خنج بر آن شد تا با همکاری صدا و سیمای استان فارس به ثبت و ضبط خاطرات شهدای شهرستان از زبان والدین معظم این عزیزان پرداخته و ماحصل آن را در آرشیو فرهنگی اداره کل بنیاد شهید جهت استفاده های فرهنگی بایگانی نماید.

وی افزود: در انجام این مهم، شهرستان خنج به مدت دو روز میزبان گروهی از صدا و سیمای استان فارس بود که در این دو روز، مصاحبه هایی با جمعی از والدین در قید حیات شهدای شهرستان گرفته شد.

بخشی از تصاویر مربوط به مصاحبه با والدین شهدای شهرستان خنج:
خنج کهن را در تلگرام دنبال نمایید.


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به سایت پایگاه خبری تحلیلی خنج کهن می باشد